Grupa inwestycyjna staje się jednym z największych graczy instytucjonalnych w kryptońskiej branży, ponieważ zamyka fundusz Bitcoin o wartości 190 milionów dolarów.

Amerykański menedżer funduszu NYDIG przypieczętował transakcję na 190 milionów dolarów funduszu Bitcoin Code.
To ostatnie zamknięcie transakcji sprawia, że menedżer funduszu jest jednym z największych instytucjonalnych graczy w kryptońskiej branży.
Jego wysiłki są jednak zniweczone przez Grayscale, który podobno kupił około 30% nowo wyemitowanego Bitcoinu.

The New York Digital Investment Group (NYDIG) jest na dobrej drodze do tego, by stać się jednym z największych instytucjonalnych bankierów Bitcoin w USA. Według danych SEC ujawnionych 30 czerwca, grupa ostatnio zebrała 190 milionów dolarów na fundusz Bitcoin.

W ciągu ostatnich trzech lat, NYDIG zajmował się różnymi funduszami opartymi na Bitcoinach. Jednym z pierwszych, założonym w 2018 roku, był wspólny fundusz inwestycyjny nazwany „Institutional Digital Asset Fund“. Chociaż początkowo fundusz nie ujawnił swoich aktywów, udało mu się zebrać znaczną sumę 31 milionów dolarów.

Zdobądź żetony i nagrody za pomocą naszej aplikacji mobilnej.
Uzyskaj wczesny dostęp do naszej aplikacji, aby uzyskać Deszyfruj token, wymienne nagrody i wiele więcej.
Twój Email
Przyłącz się teraz
Fundusz ten został następnie przemianowany na „NYDIG Institutional Bitcoin Fund LP“ – ten sam, na który NYDIG zebrał właśnie 190 milionów dolarów.

Jeden fundusz Bitcoinów czy wiele?

W maju tego roku NYDIG rozpoczął działalność na innym funduszu – na tydzień przed czteroletnią przerwą w działalności Bitcoinów. Ten, Bitcoin-centric schowek znany jako „NYDIG Bitcoin Yield Enhancement Fund LP“, zebrał sporo $140 milionów.

Nie jest jasne, czy Bitcoin Yield Enhancement Fund LP i rebranded instytucjonalnych funduszy Bitcoin Fund LP są jednym i tym samym. Gdyby były one oddzielne, NYDIG zaliczyłby się do jednego z największych inwestorów instytucjonalnych w USA w Bitcoin, z łączną sumą 330 milionów dolarów złota cyfrowego pod zarządzaniem.

Bitcoin
Inwestor Bitcoin stracił 250.000 dolarów w upadku funduszu hedgingowego.
Według „Financial Times“ jeden z inwestorów krypto walutowych dowiedział się dokładnie, jak niestabilne mogą być rynki kryptońskie, po tym jak w ciągu zaledwie kilku dni stracił swoje inwestycje w fundusz hedgingowy w wysokości 250 000 dolarów. …

NYDIG prowadzi również inny fundusz Bitcoin, o nazwie NYDIG Bitcoin Strategy Fund. Fundusz ten inwestuje głównie w kontrakty terminowe Bitcoin oferowane przez CME. Choć jego faktyczna wielkość jest nieznana, NYDIG próbował zebrać dla niego 25 mln dolarów w grudniu ubiegłego roku.

Zaangażowanie instytucjonalne jest coraz większe
Zainteresowanie instytucjonalne Bitcoinem wydaje się rosnąć. Wczoraj zarządzający aktywami cyfrowymi Grayscale Investments ujawnił udziały w Bitcoinie o wartości ponad 3,5 mld dolarów.

Sugeruje się, że od czasu zmniejszenia o połowę w maju, Grayscale kupuje Bitcoin w tempie szybszym niż górnicy mogą go produkować.

Jednak kilku analityków, w tym Ryan Watkins z Messari Research, zakwestionowało to twierdzenie. Zamiast tego sugerują, że Grayscale’s Bitcoin Trust (GBTC) gromadzi większość swoich Bitcoinów poprzez zakupy „w naturze“ – innymi słowy, poprzez inwestorów kupujących akcje GBTC z Bitcoinem już w obiegu.

Według Messari, Grayscale’s rzeczywiście kupuje około 30% nowo wybitego Bitcoin-dwarfing nawet NYDIG apetyt na kryptokurrency.